Επισκόπηση Διαγωνισμού

Διαγωνισμός: Π.Υ.107(12/2026) Προμήθεια και συντήρηση επτά (07) αντλιοφόρων/βυτιοφόρων πυροσβεστικών οχημάτων 4Χ4 χωρητικότητας 5000 λίτρων νερού

Όνομα Αναθέτουσας Αρχής:
Πυροσβεστική Υπηρεσία Κύπρου
Τίτλος:
Π.Υ.107(12/2026) Προμήθεια και συντήρηση επτά (07) αντλιοφόρων/βυτιοφόρων πυροσβεστικών οχημάτων 4Χ4 χωρητικότητας 5000 λίτρων νερού
Μοναδικός Αριθμός Διαγωνισμού:
Π.Υ.107(12/2026)
Μηχανισμός Αξιολόγησης:
Βάσει Τιμής/Κόστους
Περιγραφή:
Προμήθεια και συντήρηση επτά (07) αντλιοφόρων/βυτιοφόρων πυροσβεστικών οχημάτων 4Χ4 χωρητικότητας 5000 λίτρων νερού
Είδος Σύμβασης:
Προμήθειες
Νομοθεσία:
Νόμος 73(I)/2016 (2014/24/EU Classic)
Διαδικασία:
Ανοικτή
Ο διαγωνισμός αφορά:
Δημόσια Σύμβαση
Κωδικοί CPV :
34144210-Πυροσβεστικά οχήματα
Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει η-Δημοπρασίες; :
Όχι
Επαρχία/ες εκτέλεσης της Συμβασης::
Λευκωσία
Κωδικοί NUTS:
CY000
Εκτιμώμενη Αξία (EUR):
2.219.000
Πάνω ή Κάτω από το Όριο:
Πάνω
Προθεσμία παραλαβής των Προσφορών ή των Αιτήσεων Συμμετοχής:
12/05/2026 09:00
Καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή προσκλήσεων:
Αίτημα για διευκρινίσεις (από-έως):
24/04/2026 13:00
Ημερομηνία Αποσφράγισης Προσφορών:
12/05/2026 09:30
Ενεργοποίηση ηλεκτρονικής εκδήλωσης ενδιαφέροντος προμηθευτών:
Ναι
Ανάθεση σύμβασης σε Τμήματα:
Όχι
Μέγιστος αριθμός τμημάτων για ανάθεση:
1
Υπάρχει επιδότηση Ευρωπαϊκής Ένωσης;:
Όχι
Πολλαπλές προσφορές θα γίνονται αποδεκτές;:
Όχι
Ημερομηνία δημοσίευσης/πρόσκλησης:
02/04/2026 11:07
Ημερομηνία ανάθεσης:
Κατάλληλη για Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις;:
Ναι
Περιλαμβάνονται κριτήρια Πράσινων Δημόσιων Συμβάσεων;:
Όχι
Υπάρχει Κοινωνικός στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Υπάρχει Καινοτόμος στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Ημερομηνία έναρξης της Σύμβασης:
12/08/2026 00:00
Διάρκεια της σύμβασης (Μήνες/Έτη):
84 months
Περιγραφή Ανανεώσεων:
ΟΧΙ
Περιγραφή Προαιρέσεων:
ΟΧΙ
Ο αγοραστής διατηρεί το δικαίωμα να υπογραψει την συμβαση χωρίς περαιτέρω διαπραγματεύσεις:
Ναι
Η εκτέλεση της σύμβασης πρέπει να πραγματοποιείται στο πλαίσιο προγραμμάτων προστατευόμενης απασχόλησης:
Όχι
Κατ’ αποκλειστικότητα συμμετοχή:
Όχι
Η σύμβαση προμηθειών εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής της Οδηγίας 2009/33/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (Οδηγία για τα Καθαρά Οχήματα - CVD) / Η νομική βάση της Οδηγίας για τα Καθαρά Οχήματα (CVD) για τον καθορισμό της κατηγορίας της εφαρμοστέας διαδικασίας σύναψης σύμβασης:
Όχι
Προθεσμία μέχρι την οποία η προσφορά πρέπει να παραμείνει σε ισχύ:
6 months
Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής;:
Όχι
Εναλλακτικές προσφορές:
Όχι