Επισκόπηση Διαγωνισμού
Διαγωνισμός: Προμήθεια, συναρμολόγηση και τοποθέτηση επίπλωσης του νέου κτιρίου της Διοίκησης του Υφυπουργείου Μετανάστευσης και Διεθνούς Προστασίας στη Λευκωσία.
- Προθεσμία Παραλαβής των Προσφορών σε (days/hours):
- 11/1
- Όνομα Αναθέτουσας Αρχής:
- ΥΦΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ
- Τίτλος:
- Προμήθεια, συναρμολόγηση και τοποθέτηση επίπλωσης του νέου κτιρίου της Διοίκησης του Υφυπουργείου Μετανάστευσης και Διεθνούς Προστασίας στη Λευκωσία.
- Μοναδικός Αριθμός Διαγωνισμού:
- ΥΦΜΔΠ/02/2026/ΑΔ
- Μηχανισμός Αξιολόγησης:
- Βάσει Τιμής/Κόστους
- Περιγραφή:
- Αντικείμενο της Σύμβασης αποτελεί η προμήθεια, συναρμολόγηση και τοποθέτηση επίπλωσης του νέου κτιρίου του Υφυπουργείου Μετανάστευσης και Διεθνούς Προστασίας στη Λευκωσία. Οι τεχνικές προδιαγραφές των υπό προμήθεια προϊόντων παρουσιάζονται στον Πίνακα Προσφοράς και Συμμόρφωσης (Έντυπο 9).
- Είδος Σύμβασης:
- Προμήθειες
- Νομοθεσία:
- Νόμος 73(I)/2016 (2014/24/EU Classic)
- Διαδικασία:
- Ανοικτή
- Ο διαγωνισμός αφορά:
- Δημόσια Σύμβαση
- Κωδικοί CPV :
-
39000000-Έπιπλα (όπου περιλαμβάνονται έπιπλα γραφείου), επιπλώσεις, οικιακές συσκευές (εκτός από συσκευές φωτισμού) και προϊόντα καθαρισμού
39110000-Καθίσματα, καρέκλες και συναφή μέρη και εξαρτήματα
39120000-Τραπέζια, ντουλάπια, γραφεία και βιβλιοθήκες
39112000-Καρέκλες
39130000-Έπιπλα γραφείων
39200000-Επιπλώσεις
- Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει η-Δημοπρασίες; :
- Όχι
- Επαρχία/ες εκτέλεσης της Συμβασης::
- Λευκωσία
- Κωδικοί NUTS:
- CY000
- Εκτιμώμενη Αξία (EUR):
- 123.495
- Πάνω ή Κάτω από το Όριο:
- Κάτω
- Προθεσμία παραλαβής των Προσφορών ή των Αιτήσεων Συμμετοχής:
- 15/09/2026 10:00
- Καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή προσκλήσεων:
- Αίτημα για διευκρινίσεις (από-έως):
- 07/09/2026 10:00
- Ημερομηνία Αποσφράγισης Προσφορών:
- 15/09/2026 10:30
- Ενεργοποίηση ηλεκτρονικής εκδήλωσης ενδιαφέροντος προμηθευτών:
- Ναι
- Ανάθεση σύμβασης σε Τμήματα:
- Όχι
- Μέγιστος αριθμός τμημάτων για ανάθεση:
- 1
- Υπάρχει επιδότηση Ευρωπαϊκής Ένωσης;:
- Όχι
- Πολλαπλές προσφορές θα γίνονται αποδεκτές;:
- Όχι
- Ημερομηνία δημοσίευσης/πρόσκλησης:
- 28/08/2026 09:49
- Ημερομηνία ανάθεσης:
- Κατάλληλη για Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις;:
- Ναι
- Περιλαμβάνονται κριτήρια Πράσινων Δημόσιων Συμβάσεων;:
- Όχι
- Υπάρχει Κοινωνικός στόχος στη Σύμβαση;:
- Όχι
- Υπάρχει Καινοτόμος στόχος στη Σύμβαση;:
- Όχι
- Ημερομηνία έναρξης της Σύμβασης:
- 15/10/2026 00:00
- Διάρκεια της σύμβασης (Μήνες/Έτη):
- 48 months
- Περιγραφή Ανανεώσεων:
- 0
- Περιγραφή Προαιρέσεων:
- To δικαίωμα προαίρεσης αφορά €16.750 για το έτος 2027 και €16.750 για το έτος 2028, μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ, για επιπλέον παραγγελίες στα επόμενα δύο (2) χρόνια. Σημειώνεται ότι τα εν λόγω ποσά έχουν περιληφθεί στους προϋπολογισμούς της Αναθέτουσας Αρχής για τα έτη 2027 και 2028, εντούτοις δεν έχουν ακόμα εγκριθεί. Νοείται ότι σε περίπτωση που δεν εγκριθούν δεν θα εφαρμοστεί το δικαίωμα προαίρεσης.
- Εκτιμώμενη αξία προαιρέσεων:
- 33500
- Ο αγοραστής διατηρεί το δικαίωμα να υπογραψει την συμβαση χωρίς περαιτέρω διαπραγματεύσεις:
- Όχι
- Η εκτέλεση της σύμβασης πρέπει να πραγματοποιείται στο πλαίσιο προγραμμάτων προστατευόμενης απασχόλησης:
- Όχι
- Κατ’ αποκλειστικότητα συμμετοχή:
- Όχι
- Η σύμβαση προμηθειών εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής της Οδηγίας 2009/33/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (Οδηγία για τα Καθαρά Οχήματα - CVD) / Η νομική βάση της Οδηγίας για τα Καθαρά Οχήματα (CVD) για τον καθορισμό της κατηγορίας της εφαρμοστέας διαδικασίας σύναψης σύμβασης:
- Όχι
- Προθεσμία μέχρι την οποία η προσφορά πρέπει να παραμείνει σε ισχύ:
- 3 months
- Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής;:
- Όχι
- Εναλλακτικές προσφορές:
- Όχι