Επισκόπηση Διαγωνισμού
Διαγωνισμός: Ψηφιακός Πολίτης 2.0: Αναβάθμιση, Συντήρηση και Υποστήριξη της Εφαρμογής «Ψηφιακός Πολίτης» και ενσωμάτωση του Ευρωπαϊκού Ψηφιακού Πορτοφολιού (EUDI Wallet)
- Προθεσμία Παραλαβής των Προσφορών σε (days/hours):
- 39/7
- Όνομα Αναθέτουσας Αρχής:
- Υφυπουργείο Έρευνας Καινοτομίας και Ψηφιακής Πολιτικής
- Τίτλος:
- Ψηφιακός Πολίτης 2.0: Αναβάθμιση, Συντήρηση και Υποστήριξη της Εφαρμογής «Ψηφιακός Πολίτης» και ενσωμάτωση του Ευρωπαϊκού Ψηφιακού Πορτοφολιού (EUDI Wallet)
- Μοναδικός Αριθμός Διαγωνισμού:
- ΥΕΚΨΠ/2026/17/Α/Α
- Μηχανισμός Αξιολόγησης:
- Βάσει Βέλτιστης σχέσης Τιμής-Ποιότητας
- Περιγραφή:
- Ο σχεδιασμός, ανάπτυξη και αναβάθμιση της εφαρμογής «Ψηφιακός Πολίτης», μέσω της ενσωμάτωσης νέων λειτουργιών που αποσκοπούν στη βελτίωση της εμπειρίας χρήστη και στην καλύτερη εξυπηρέτηση των πολιτών, καθώς και η υλοποίηση και ενσωμάτωση στην εφαρμογή των απαιτούμενων λειτουργιών της εθνικής λύσης του Ευρωπαϊκού Πορτοφολιού Ψηφιακής Ταυτότητας (European Digital Identity Wallet – EUDI Wallet).
- Είδος Σύμβασης:
- Υπηρεσίες
- Κωδικοί CPC:
- Υπηρεσίες πληροφορικής και σχετικές υπηρεσίες
- Νομοθεσία:
- Νόμος 73(I)/2016 (2014/24/EU Classic)
- Διαδικασία:
- Ανοικτή
- Ο διαγωνισμός αφορά:
- Δημόσια Σύμβαση
- Κωδικοί CPV :
-
72000000-Υπηρεσίες τεχνολογίας των πληροφοριών: παροχή συμβουλών, ανάπτυξη λογισμικού, Διαδίκτυο και υποστήριξη
72222300-Υπηρεσίες τεχνολογίας των πληροφοριών
72262000-Υπηρεσίες ανάπτυξης λογισμικού
72416000-Παροχείς υπηρεσιών εφαρμογών
- Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει η-Δημοπρασίες; :
- Όχι
- Επαρχία/ες εκτέλεσης της Συμβασης::
- Λευκωσία, Λεμεσός, Λάρνακα, Πάφος, Αμμόχωστος, Κερύvεια
- Κωδικοί NUTS:
- CY000
- Εκτιμώμενη Αξία (EUR):
- 9.778.000
- Πάνω ή Κάτω από το Όριο:
- Πάνω
- Προθεσμία παραλαβής των Προσφορών ή των Αιτήσεων Συμμετοχής:
- 13/10/2026 11:00
- Καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή προσκλήσεων:
- Αίτημα για διευκρινίσεις (από-έως):
- 25/09/2026 12:00
- Ημερομηνία Αποσφράγισης Προσφορών:
- 13/10/2026 11:30
- Ενεργοποίηση ηλεκτρονικής εκδήλωσης ενδιαφέροντος προμηθευτών:
- Ναι
- Ανάθεση σύμβασης σε Τμήματα:
- Όχι
- Μέγιστος αριθμός τμημάτων για ανάθεση:
- 1
- Υπάρχει επιδότηση Ευρωπαϊκής Ένωσης;:
- Όχι
- Πολλαπλές προσφορές θα γίνονται αποδεκτές;:
- Όχι
- Ημερομηνία δημοσίευσης/πρόσκλησης:
- 03/09/2026 15:36
- Ημερομηνία ανάθεσης:
- Κατάλληλη για Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις;:
- Όχι
- Περιλαμβάνονται κριτήρια Πράσινων Δημόσιων Συμβάσεων;:
- Όχι
- Υπάρχει Κοινωνικός στόχος στη Σύμβαση;:
- Όχι
- Υπάρχει Καινοτόμος στόχος στη Σύμβαση;:
- Όχι
- Διάρκεια της σύμβασης (Μήνες/Έτη):
- 60 months
- Περιγραφή Ανανεώσεων:
- Δ/Ε
- Περιγραφή Προαιρέσεων:
- Προαιρετικές Υπηρεσίες
- Εκτιμώμενη αξία προαιρέσεων:
- 500000
- Ο αγοραστής διατηρεί το δικαίωμα να υπογραψει την συμβαση χωρίς περαιτέρω διαπραγματεύσεις:
- Όχι
- Η εκτέλεση της σύμβασης πρέπει να πραγματοποιείται στο πλαίσιο προγραμμάτων προστατευόμενης απασχόλησης:
- Ναι
- Κατ’ αποκλειστικότητα συμμετοχή:
- Όχι
- Η σύμβαση προμηθειών εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής της Οδηγίας 2009/33/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (Οδηγία για τα Καθαρά Οχήματα - CVD) / Η νομική βάση της Οδηγίας για τα Καθαρά Οχήματα (CVD) για τον καθορισμό της κατηγορίας της εφαρμοστέας διαδικασίας σύναψης σύμβασης:
- Όχι
- Προθεσμία μέχρι την οποία η προσφορά πρέπει να παραμείνει σε ισχύ:
- 12 months
- Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής;:
- Ναι
- Εναλλακτικές προσφορές:
- Όχι