Επισκόπηση Διαγωνισμού

Διαγωνισμός: Προσφορά για Προμήθεια ενός (1) Οχήματος 4*4 για την πραγματοποίηση εποχούμενων περιπολιών στις δύσβατες και βαλτώδεις περιοχές της επικράτειας του Δήμου

Προθεσμία Παραλαβής των Προσφορών σε (days/hours):
31/21
Όνομα Αναθέτουσας Αρχής:
ΔΗΜΟΣ ΚΟΥΡΙΟΥ
Τίτλος:
Προσφορά για Προμήθεια ενός (1) Οχήματος 4*4 για την πραγματοποίηση εποχούμενων περιπολιών στις δύσβατες και βαλτώδεις περιοχές της επικράτειας του Δήμου
Μοναδικός Αριθμός Διαγωνισμού:
37/2026
Μηχανισμός Αξιολόγησης:
Βάσει Τιμής/Κόστους
Περιγραφή:
Προσφορά για Προμήθεια ενός (1) Οχήματος 4*4 για την πραγματοποίηση εποχούμενων περιπολιών στις δύσβατες και βαλτώδεις περιοχές της επικράτειας του Δήμου
Είδος Σύμβασης:
Προμήθειες
Νομοθεσία:
Νόμος 73(I)/2016 (2014/24/EU Classic)
Διαδικασία:
Ανοικτή
Ο διαγωνισμός αφορά:
Δημόσια Σύμβαση
Κωδικοί CPV :
34144000-Αυτοκίνητα οχήματα ειδικής χρήσης
35111000-Πυροσβεστικός εξοπλισμός
34144200-Οχήματα για τις υπηρεσίες εκτάκτου ανάγκης
Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει η-Δημοπρασίες; :
Όχι
Επαρχία/ες εκτέλεσης της Συμβασης::
Λεμεσός
Κωδικοί NUTS:
CY000
Εκτιμώμενη Αξία (EUR):
219.500
Πάνω ή Κάτω από το Όριο:
Πάνω
Προθεσμία παραλαβής των Προσφορών ή των Αιτήσεων Συμμετοχής:
02/10/2026 12:00
Καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή προσκλήσεων:
Αίτημα για διευκρινίσεις (από-έως):
18/09/2026 11:00
Ημερομηνία Αποσφράγισης Προσφορών:
02/10/2026 12:30
Ενεργοποίηση ηλεκτρονικής εκδήλωσης ενδιαφέροντος προμηθευτών:
Ναι
Ανάθεση σύμβασης σε Τμήματα:
Όχι
Μέγιστος αριθμός τμημάτων για ανάθεση:
1
Υπάρχει επιδότηση Ευρωπαϊκής Ένωσης;:
Ναι
Επιδότηση:
Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης (ΕΤΠΑ)
Πολλαπλές προσφορές θα γίνονται αποδεκτές;:
Όχι
Ημερομηνία δημοσίευσης/πρόσκλησης:
28/08/2026 11:47
Ημερομηνία ανάθεσης:
Κατάλληλη για Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις;:
Ναι
Περιλαμβάνονται κριτήρια Πράσινων Δημόσιων Συμβάσεων;:
Όχι
Υπάρχει Κοινωνικός στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Υπάρχει Καινοτόμος στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Ημερομηνία έναρξης της Σύμβασης:
02/11/2026 00:00
Διάρκεια της σύμβασης (Μήνες/Έτη):
6 months
Περιγραφή Ανανεώσεων:
Δ/Ε
Περιγραφή Προαιρέσεων:
Δ/Ε
Ο αγοραστής διατηρεί το δικαίωμα να υπογραψει την συμβαση χωρίς περαιτέρω διαπραγματεύσεις:
Ναι
Η εκτέλεση της σύμβασης πρέπει να πραγματοποιείται στο πλαίσιο προγραμμάτων προστατευόμενης απασχόλησης:
Όχι
Κατ’ αποκλειστικότητα συμμετοχή:
Όχι
Η σύμβαση προμηθειών εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής της Οδηγίας 2009/33/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (Οδηγία για τα Καθαρά Οχήματα - CVD) / Η νομική βάση της Οδηγίας για τα Καθαρά Οχήματα (CVD) για τον καθορισμό της κατηγορίας της εφαρμοστέας διαδικασίας σύναψης σύμβασης:
Όχι
Προθεσμία μέχρι την οποία η προσφορά πρέπει να παραμείνει σε ισχύ:
6 months
Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής;:
Όχι
Εναλλακτικές προσφορές:
Όχι