Επισκόπηση Διαγωνισμού

Διαγωνισμός: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΟΜΙΔΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΣΚΥΒΑΛΛΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΓΜΑ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ ΤΥΛΛΗΡΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Προθεσμία Παραλαβής των Προσφορών σε (days/hours):
14/10
Όνομα Αναθέτουσας Αρχής:
ΣΥΜΠΛΕΓΜΑ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ ΤΗΛΛΥΡΙΑΣ Θ
Τίτλος:
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΟΜΙΔΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΣΚΥΒΑΛΛΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΓΜΑ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ ΤΥΛΛΗΡΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
Μοναδικός Αριθμός Διαγωνισμού:
01/2026
Μηχανισμός Αξιολόγησης:
Βάσει Τιμής/Κόστους
Περιγραφή:
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΟΜΙΔΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΣΚΥΒΑΛΛΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΓΜΑ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ ΤΥΛΛΗΡΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ.
Είδος Σύμβασης:
Υπηρεσίες
Κωδικοί CPC:
Υπηρεσίες αποκομιδής απορριμμάτων: υπηρεσίες αποχέτευσης και συναφείς υπηρεσίες
Νομοθεσία:
Νόμος 73(I)/2016 (2014/24/EU Classic)
Διαδικασία:
Ανοικτή
Ο διαγωνισμός αφορά:
Δημόσια Σύμβαση
Κωδικοί CPV :
90500000-Υπηρεσίες σχετιζόμενες με απορρίμματα και απόβλητα
Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει η-Δημοπρασίες; :
Όχι
Επαρχία/ες εκτέλεσης της Συμβασης::
Λευκωσία
Κωδικοί NUTS:
CY000
Εκτιμώμενη Αξία (EUR):
240.000
Πάνω ή Κάτω από το Όριο:
Κάτω
Προθεσμία παραλαβής των Προσφορών ή των Αιτήσεων Συμμετοχής:
18/09/2026 14:00
Καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή προσκλήσεων:
Αίτημα για διευκρινίσεις (από-έως):
09/09/2026 14:00
Ημερομηνία Αποσφράγισης Προσφορών:
18/09/2026 14:30
Ενεργοποίηση ηλεκτρονικής εκδήλωσης ενδιαφέροντος προμηθευτών:
Ναι
Ανάθεση σύμβασης σε Τμήματα:
Όχι
Μέγιστος αριθμός τμημάτων για ανάθεση:
1
Υπάρχει επιδότηση Ευρωπαϊκής Ένωσης;:
Όχι
Πολλαπλές προσφορές θα γίνονται αποδεκτές;:
Όχι
Ημερομηνία δημοσίευσης/πρόσκλησης:
03/09/2026 12:15
Ημερομηνία ανάθεσης:
Κατάλληλη για Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις;:
Ναι
Περιλαμβάνονται κριτήρια Πράσινων Δημόσιων Συμβάσεων;:
Όχι
Υπάρχει Κοινωνικός στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Υπάρχει Καινοτόμος στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Ημερομηνία έναρξης της Σύμβασης:
04/10/2026 00:00
Διάρκεια της σύμβασης (Μήνες/Έτη):
24 months
Περιγραφή Ανανεώσεων:
0
Περιγραφή Προαιρέσεων:
Δ/Ε
Ο αγοραστής διατηρεί το δικαίωμα να υπογραψει την συμβαση χωρίς περαιτέρω διαπραγματεύσεις:
Ναι
Η εκτέλεση της σύμβασης πρέπει να πραγματοποιείται στο πλαίσιο προγραμμάτων προστατευόμενης απασχόλησης:
Όχι
Κατ’ αποκλειστικότητα συμμετοχή:
Όχι
Η σύμβαση προμηθειών εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής της Οδηγίας 2009/33/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (Οδηγία για τα Καθαρά Οχήματα - CVD) / Η νομική βάση της Οδηγίας για τα Καθαρά Οχήματα (CVD) για τον καθορισμό της κατηγορίας της εφαρμοστέας διαδικασίας σύναψης σύμβασης:
Όχι
Προθεσμία μέχρι την οποία η προσφορά πρέπει να παραμείνει σε ισχύ:
5 months
Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής;:
Όχι
Εναλλακτικές προσφορές:
Όχι