Επισκόπηση Διαγωνισμού
Διαγωνισμός: Παροχή Υπηρεσιών Δημόσιων Επιβατικών Μεταφορών με Λεωφορεία για την κάλυψη όλων των περιοχών οι οποίες τελούν υπό τον αποτελεσματικό έλεγχο της Κυπριακής Δημοκρατίας (αφορά 6 διακριτές Συμβάσεις)
- Όνομα Αναθέτουσας Αρχής:
- Τμήμα Δημοσίων Έργων
- Τίτλος:
- Παροχή Υπηρεσιών Δημόσιων Επιβατικών Μεταφορών με Λεωφορεία για την κάλυψη όλων των περιοχών οι οποίες τελούν υπό τον αποτελεσματικό έλεγχο της Κυπριακής Δημοκρατίας (αφορά 6 διακριτές Συμβάσεις)
- Μοναδικός Αριθμός Διαγωνισμού:
- MTCW/PT Concession Contracts/1/2019
- Μηχανισμός Αξιολόγησης:
- Βάσει Βέλτιστης σχέσης Τιμής-Ποιότητας
- Περιγραφή:
- Η παροχή Υπηρεσιών Δημόσιων Επιβατικών Μεταφορών με Λεωφορεία για την κάλυψη όλων των περιοχών οι οποίες τελούν υπό τον αποτελεσματικό έλεγχο της Κυπριακής Δημοκρατίας. Αφορά έξι (6) διακριτές Συμβάσεις Παραχώρησης που προκηρύσσονται μέσω της παρούσας διαγωνιστικής διαδικασίας δυνάμει του Κανονισμού (ΕΚ) αρ. 1370/2007. The provision of Scheduled Public Passenger Transport Services with the use of buses to cover all areas of Cyprus under the effective control of the Republic of Cyprus. It concerns six (6) separate Concession Contracts which are being procured through the present competition process in accordance with Regulation (EC) No 1370/2007.
- Είδος Σύμβασης:
- Υπηρεσίες
- Κωδικοί CPC:
- Υπηρεσίες οδικών μεταφορών, συμπεριλαμβανομένων υπηρεσιών χρηματαποστολών και courier, πλην της μεταφοράς αλληλογραφίας
- Νομοθεσία:
- Νόμος 73(I)/2016 (2014/24/EU Classic)
- Διαδικασία:
- Ανοικτή
- Ο διαγωνισμός αφορά:
- Δημόσια Σύμβαση
- Κωδικοί CPV :
-
60000000-Υπηρεσίες μεταφορών (εκτός από μεταφορά αποβλήτων)
60100000-Υπηρεσίες οδικών μεταφορών
60112000-Υπηρεσίες δημόσιων οδικών μεταφορών
- Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει η-Δημοπρασίες; :
- Όχι
- Επαρχία/ες εκτέλεσης της Συμβασης::
- Κωδικοί NUTS:
- CY000
- Εκτιμώμενη Αξία (EUR):
- 1.200.000.000
- Πάνω ή Κάτω από το Όριο:
- Πάνω
- Προθεσμία παραλαβής των Προσφορών ή των Αιτήσεων Συμμετοχής:
- 25/10/2019 11:00
- Καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή προσκλήσεων:
- Αίτημα για διευκρινίσεις (από-έως):
- 04/10/2019 23:45
- Ημερομηνία Αποσφράγισης Προσφορών:
- 25/10/2019 11:30
- Ενεργοποίηση ηλεκτρονικής εκδήλωσης ενδιαφέροντος προμηθευτών:
- Όχι
- Ανάθεση σύμβασης σε Τμήματα:
- Ναι
- Αριθμός Τμήμα:
- 6
- Όνομα Τμήμα(1)
- Σύμβαση Παραχώρησης Α (Επαρχία Λευκωσίας)/Concession Contract A (Nicosia District)
- Όνομα Τμήμα(2)
- Σύμβαση Παραχώρησης B (Επαρχία Λεμεσού)/Concession Contract Β (Limassol District)
- Όνομα Τμήμα(3)
- Σύμβαση Παραχώρησης C (Επαρχία Λάρνακας)/Concession Contract C (Larnaca District)
- Όνομα Τμήμα(4)
- Σύμβαση Παραχώρησης D (Επαρχία Πάφου)/Concession Contract D (Paphos District)
- Όνομα Τμήμα(5)
- Σύμβαση Παραχώρησης Ε (Επαρχία Αμμοχώστου)/Concession Contract Ε (Famagusta District)
- Όνομα Τμήμα(6)
- Σύμβαση Παραχώρησης F (Υπεραστικά)/Concession Contract F (Intercity)
- Να υποβληθούν προσφορές για:
- Ένα ή περισσότερα Τμήμα
- Ένα ή περισσότερα Τμήμα:
- 6
- Υπάρχει επιδότηση Ευρωπαϊκής Ένωσης;:
- Όχι
- Πολλαπλές προσφορές θα γίνονται αποδεκτές;:
- Όχι
- Ημερομηνία δημοσίευσης/πρόσκλησης:
- 23/07/2019 12:01
- Ημερομηνία ανάθεσης:
- Εναλλακτικές προσφορές:
- Όχι