Επισκόπηση Διαγωνισμού

Διαγωνισμός: ΓΛ 16/2026 - ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΠΛΑΙΣΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΕΙΔΩΝ ΤΡΟΦΙΜΩΝ

Προθεσμία Παραλαβής των Προσφορών σε (days/hours):
36/7
Όνομα Αναθέτουσας Αρχής:
Γενικό Λογιστήριο Δημοκρατίας
Τίτλος:
ΓΛ 16/2026 - ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΠΛΑΙΣΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΕΙΔΩΝ ΤΡΟΦΙΜΩΝ
Μοναδικός Αριθμός Διαγωνισμού:
ΓΛ 16/2026
Μηχανισμός Αξιολόγησης:
Βάσει Τιμής/Κόστους
Περιγραφή:
ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΠΛΑΙΣΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΕΙΔΩΝ ΤΡΟΦΙΜΩΝ
Είδος Σύμβασης:
Προμήθειες
Νομοθεσία:
Νόμος 73(I)/2016 (2014/24/EU Classic)
Διαδικασία:
Ανοικτή
Ο διαγωνισμός αφορά:
Τη σύναψη μιας Συμφωνίας Πλαίσιο
Διάρκεια Συμφ. Πλαίσιο:
Δ/Ε
Κωδικοί CPV :
15000000-Τρόφιμα, ποτά, καπνός και συναφή προϊόντα
15300000-Φρούτα, λαχανικά και συναφή προϊόντα
15310000-Πατάτες και προϊόντα πατάτας
15600000-Προϊόντα αλεσμένων δημητριακών, άμυλα και αμυλώδη προϊόντα
15811000-Προϊόντα άρτου
15811100-Ψωμί
15511100-Παστεριωμένο γάλα
15540000-Τυροκομικά προϊόντα
15551300-Γιαούρτι
15110000-Κρέας
15400000-Ζωικά ή φυτικά έλαια και λίπη
15610000-Προϊόντα αλεσμένων δημητριακών
15850000-Προϊόντα ζυμαρικών
15860000-Καφές, τσάι και συναφή προϊόντα
15863000-Τσάι
15831000-Ζάχαρη
15320000-Χυμοί φρούτων και λαχανικών
15321100-Χυμός πορτοκαλιού
15321600-Χυμός μήλου
15321300-Χυμός λεμονιού
15981000-Μεταλλικό νερό
15511000-Γάλα
15511600-Συμπυκνωμένο γάλα
15820000-Παξιμάδια και μπισκότα· διατηρημένα είδη ζαχαροπλαστικής και γλυκίσματα
15332290-Μαρμελάδες
15332230-Μαρμελάδες από εσπεριδοειδή
15831600-Μέλι
15530000-Βούτυρο
15431100-Μαργαρίνη
15613310-Παρασκευασμένα δημητριακά για πρόγευμα
15613311-Νιφάδες αραβοσίτου (κορν φλέικς)
15980000-Μη αλκοολούχα ποτά
Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει η-Δημοπρασίες; :
Όχι
Εμπλεκόμενες επιλογές συμφωνίας-πλαισίου:
Συμφωνία πλαίσιο, με επαναδιαγωνισμό (*Σημείωση: Η αγγλική τιμή "with reopening" έρχεται σε αντίθεση με το κλειδί "non.reopen". Μεταφράστηκε η παρεχόμενη αγγλική τιμή.*)
Επαρχία/ες εκτέλεσης της Συμβασης::
Λευκωσία, Λεμεσός, Λάρνακα, Πάφος, Αμμόχωστος, Κερύvεια
Κωδικοί NUTS:
CY000
Εκτιμώμενη Αξία (EUR):
Πάνω ή Κάτω από το Όριο:
Πάνω
Προθεσμία παραλαβής των Προσφορών ή των Αιτήσεων Συμμετοχής:
07/10/2026 11:00
Καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή προσκλήσεων:
Αίτημα για διευκρινίσεις (από-έως):
23/09/2026 15:00
Ημερομηνία Αποσφράγισης Προσφορών:
07/10/2026 11:30
Ενεργοποίηση ηλεκτρονικής εκδήλωσης ενδιαφέροντος προμηθευτών:
Ναι
Ανάθεση σύμβασης σε Τμήματα:
Όχι
Μέγιστος αριθμός τμημάτων για ανάθεση:
1
Υπάρχει επιδότηση Ευρωπαϊκής Ένωσης;:
Όχι
Πολλαπλές προσφορές θα γίνονται αποδεκτές;:
Όχι
Ημερομηνία δημοσίευσης/πρόσκλησης:
31/08/2026 12:29
Ημερομηνία ανάθεσης:
Κατάλληλη για Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις;:
Ναι
Περιλαμβάνονται κριτήρια Πράσινων Δημόσιων Συμβάσεων;:
Όχι
Υπάρχει Κοινωνικός στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Υπάρχει Καινοτόμος στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Ημερομηνία έναρξης της Σύμβασης:
08/03/2027 00:00
Διάρκεια της σύμβασης (Μήνες/Έτη):
48 months
Περιγραφή Ανανεώσεων:
ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ
Περιγραφή Προαιρέσεων:
ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ
Ο αγοραστής διατηρεί το δικαίωμα να υπογραψει την συμβαση χωρίς περαιτέρω διαπραγματεύσεις:
Ναι
Η εκτέλεση της σύμβασης πρέπει να πραγματοποιείται στο πλαίσιο προγραμμάτων προστατευόμενης απασχόλησης:
Όχι
Κατ’ αποκλειστικότητα συμμετοχή:
Όχι
Η σύμβαση προμηθειών εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής της Οδηγίας 2009/33/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (Οδηγία για τα Καθαρά Οχήματα - CVD) / Η νομική βάση της Οδηγίας για τα Καθαρά Οχήματα (CVD) για τον καθορισμό της κατηγορίας της εφαρμοστέας διαδικασίας σύναψης σύμβασης:
Όχι
Προθεσμία μέχρι την οποία η προσφορά πρέπει να παραμείνει σε ισχύ:
6 months
Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής;:
Όχι
Εναλλακτικές προσφορές:
Όχι