Επισκόπηση Διαγωνισμού

Διαγωνισμός: Δ.Ο 31/2026 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΕΣΣΑΡΩΝ (4) ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ (ΜΙΝΙ VAN) ΕΙΔΟΣ Α ΚΑΙ ΔΥΟ (2) ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ (ΜΙΝΙ VAN) ΕΙΔΟΣ Β ΚΑΙ Η ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ

Προθεσμία Παραλαβής των Προσφορών σε (days/hours):
41/6
Όνομα Αναθέτουσας Αρχής:
Αστυνομία Κύπρου
Τίτλος:
Δ.Ο 31/2026 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΕΣΣΑΡΩΝ (4) ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ (ΜΙΝΙ VAN) ΕΙΔΟΣ Α ΚΑΙ ΔΥΟ (2) ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ (ΜΙΝΙ VAN) ΕΙΔΟΣ Β ΚΑΙ Η ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ
Μοναδικός Αριθμός Διαγωνισμού:
Δ.Ο 31/2026
Μηχανισμός Αξιολόγησης:
Βάσει Τιμής/Κόστους
Περιγραφή:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΕΣΣΑΡΩΝ (4) ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ (ΜΙΝΙ VAN) ΕΙΔΟΣ Α ΚΑΙ ΔΥΟ (2) ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ (ΜΙΝΙ VAN) ΕΙΔΟΣ Β ΚΑΙ Η ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ
Είδος Σύμβασης:
Προμήθειες
Νομοθεσία:
Νόμος 73(I)/2016 (2014/24/EU Classic)
Διαδικασία:
Ανοικτή
Ο διαγωνισμός αφορά:
Δημόσια Σύμβαση
Κωδικοί CPV :
34100000-Αυτοκίνητα οχήματα
34114000-Ειδικά οχήματα
50112000-Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης αυτοκινήτων
Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει η-Δημοπρασίες; :
Όχι
Επαρχία/ες εκτέλεσης της Συμβασης::
Λευκωσία
Κωδικοί NUTS:
CY000
Εκτιμώμενη Αξία (EUR):
195.000
Πάνω ή Κάτω από το Όριο:
Πάνω
Προθεσμία παραλαβής των Προσφορών ή των Αιτήσεων Συμμετοχής:
14/10/2026 10:00
Καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή προσκλήσεων:
Αίτημα για διευκρινίσεις (από-έως):
30/09/2026 23:45
Ημερομηνία Αποσφράγισης Προσφορών:
14/10/2026 10:30
Ενεργοποίηση ηλεκτρονικής εκδήλωσης ενδιαφέροντος προμηθευτών:
Ναι
Ανάθεση σύμβασης σε Τμήματα:
Ναι
Αριθμός Τμήμα:
2
Όνομα Τμήμα(1)
ΕΙΔΟΣ Α: ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΟΧΗΜΑ (ΜΙΝΙ VAN)
Όνομα Τμήμα(2)
ΕΙΔΟΣ Β: ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΟΧΗΜΑ (MINI VAN)
Μέγιστος αριθμός τμημάτων για ανάθεση:
2
Να υποβληθούν προσφορές για:
Ένα ή περισσότερα Τμήμα
Ένα ή περισσότερα Τμήμα:
2
Υπάρχει επιδότηση Ευρωπαϊκής Ένωσης;:
Ναι
Επιδότηση:
Ταμείο Ασύλου, Μετανάστευσης και Ένταξης (ΤΑΜΕ)
Πολλαπλές προσφορές θα γίνονται αποδεκτές;:
Όχι
Ημερομηνία δημοσίευσης/πρόσκλησης:
02/09/2026 12:39
Ημερομηνία ανάθεσης:
Κατάλληλη για Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις;:
Ναι
Περιλαμβάνονται κριτήρια Πράσινων Δημόσιων Συμβάσεων;:
Όχι
Υπάρχει Κοινωνικός στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Υπάρχει Καινοτόμος στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Διάρκεια της σύμβασης (Μήνες/Έτη):
68 months
Περιγραφή Ανανεώσεων:
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
Περιγραφή Προαιρέσεων:
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
Ο αγοραστής διατηρεί το δικαίωμα να υπογραψει την συμβαση χωρίς περαιτέρω διαπραγματεύσεις:
Όχι
Η εκτέλεση της σύμβασης πρέπει να πραγματοποιείται στο πλαίσιο προγραμμάτων προστατευόμενης απασχόλησης:
Όχι
Κατ’ αποκλειστικότητα συμμετοχή:
Όχι
Η σύμβαση προμηθειών εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής της Οδηγίας 2009/33/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (Οδηγία για τα Καθαρά Οχήματα - CVD) / Η νομική βάση της Οδηγίας για τα Καθαρά Οχήματα (CVD) για τον καθορισμό της κατηγορίας της εφαρμοστέας διαδικασίας σύναψης σύμβασης:
Όχι
Προθεσμία μέχρι την οποία η προσφορά πρέπει να παραμείνει σε ισχύ:
9 months
Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής;:
Όχι
Εναλλακτικές προσφορές:
Όχι