Επισκόπηση Διαγωνισμού

Διαγωνισμός: Εργασίες για δημιουργία αιθουσών υψηλής τεχνολογίας στη ΔΜΤΕΕΚ - ΕΚΤ21-26

Προθεσμία Παραλαβής των Προσφορών σε (days/hours):
44/9
Όνομα Αναθέτουσας Αρχής:
Υπουργείο Παιδείας Αθλητισμού και Νεολαίας
Τίτλος:
Εργασίες για δημιουργία αιθουσών υψηλής τεχνολογίας στη ΔΜΤΕΕΚ - ΕΚΤ21-26
Μοναδικός Αριθμός Διαγωνισμού:
ΕΚΤ21-26
Μηχανισμός Αξιολόγησης:
Βάσει Τιμής/Κόστους
Περιγραφή:
Εργασίες για δημιουργία πέντε (5) αιθουσών υψηλής τεχνολογίας στη ΔΜΤΕΕΚ σε πέντε (5) ΤΕΣΕΚ παγκύπρια, όπως περιγράφεται αναλυτικά στα Έγγραφα Διαγωνισμού. Το έργο υλοποιείται στο πλαίσιο του Προγράμματος Πολιτικής Συνοχής «ΘΑλΕΙΑ 2021-2027» με τη συγχρηματοδότηση της ΕΕ.
Είδος Σύμβασης:
Έργα
Νομοθεσία:
Νόμος 73(I)/2016 (2014/24/EU Classic)
Διαδικασία:
Ανοικτή
Ο διαγωνισμός αφορά:
Δημόσια Σύμβαση
Κωδικοί CPV :
45000000-Κατασκευαστικές εργασίες
Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει η-Δημοπρασίες; :
Όχι
Επαρχία/ες εκτέλεσης της Συμβασης::
Λευκωσία, Λεμεσός, Λάρνακα, Πάφος, Αμμόχωστος
Κωδικοί NUTS:
CY000
Εκτιμώμενη Αξία (EUR):
563.000
Εκτιμώμενη αξία των Διαπραγματεύσεων (εάν υπάρχουν):
0
Πάνω ή Κάτω από το Όριο:
Πάνω
Προθεσμία παραλαβής των Προσφορών ή των Αιτήσεων Συμμετοχής:
16/10/2026 13:00
Καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή προσκλήσεων:
Αίτημα για διευκρινίσεις (από-έως):
25/09/2026 13:00
Ημερομηνία Αποσφράγισης Προσφορών:
16/10/2026 13:30
Ενεργοποίηση ηλεκτρονικής εκδήλωσης ενδιαφέροντος προμηθευτών:
Ναι
Ανάθεση σύμβασης σε Τμήματα:
Ναι
Αριθμός Τμήμα:
2
Όνομα Τμήμα(1)
ΤΜΗΜΑ 1 (ΛΕΥΚ-ΛΑΡ-ΑΜΜ)
Όνομα Τμήμα(2)
ΤΜΗΜΑ 2 (ΛΕΜ-ΠΑΦ)
Μέγιστος αριθμός τμημάτων για ανάθεση:
2
Να υποβληθούν προσφορές για:
Ένα ή περισσότερα Τμήμα
Ένα ή περισσότερα Τμήμα:
1
Υπάρχει επιδότηση Ευρωπαϊκής Ένωσης;:
Ναι
Επιδότηση:
Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο+ (ΕΚΤ+)
Πολλαπλές προσφορές θα γίνονται αποδεκτές;:
Όχι
Ημερομηνία δημοσίευσης/πρόσκλησης:
01/09/2026 08:50
Ημερομηνία ανάθεσης:
Κατάλληλη για Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις;:
Ναι
Περιλαμβάνονται κριτήρια Πράσινων Δημόσιων Συμβάσεων;:
Όχι
Υπάρχει Κοινωνικός στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Υπάρχει Καινοτόμος στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Ημερομηνία έναρξης της Σύμβασης:
15/12/2026 00:00
Διάρκεια της σύμβασης (Μήνες/Έτη):
12 months
Περιγραφή Ανανεώσεων:
0
Εκτιμώμενη αξία ανανεώσεων:
0
Περιγραφή Προαιρέσεων:
0
Εκτιμώμενη αξία προαιρέσεων:
0
Ο αγοραστής διατηρεί το δικαίωμα να υπογραψει την συμβαση χωρίς περαιτέρω διαπραγματεύσεις:
Ναι
Η εκτέλεση της σύμβασης πρέπει να πραγματοποιείται στο πλαίσιο προγραμμάτων προστατευόμενης απασχόλησης:
Όχι
Κατ’ αποκλειστικότητα συμμετοχή:
Όχι
Η σύμβαση προμηθειών εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής της Οδηγίας 2009/33/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (Οδηγία για τα Καθαρά Οχήματα - CVD) / Η νομική βάση της Οδηγίας για τα Καθαρά Οχήματα (CVD) για τον καθορισμό της κατηγορίας της εφαρμοστέας διαδικασίας σύναψης σύμβασης:
Όχι
Προθεσμία μέχρι την οποία η προσφορά πρέπει να παραμείνει σε ισχύ:
6 months
Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής;:
Ναι
Εναλλακτικές προσφορές:
Όχι