Επισκόπηση Διαγωνισμού
Διαγωνισμός: Αγορά υπηρεσιών μελετητή/συμβούλου για κτηριολογική ανακαίνιση τεσσάρων (4) Τεχνικών Σχολών στη ΔΜΤΕΕΚ ΕΚΤ23-26
- Προθεσμία Παραλαβής των Προσφορών σε (days/hours):
- 44/9
- Όνομα Αναθέτουσας Αρχής:
- Υπουργείο Παιδείας Αθλητισμού και Νεολαίας
- Τίτλος:
- Αγορά υπηρεσιών μελετητή/συμβούλου για κτηριολογική ανακαίνιση τεσσάρων (4) Τεχνικών Σχολών στη ΔΜΤΕΕΚ ΕΚΤ23-26
- Μοναδικός Αριθμός Διαγωνισμού:
- ΕΚΤ23-26
- Μηχανισμός Αξιολόγησης:
- Βάσει Τιμής/Κόστους
- Περιγραφή:
- Η σύμβαση αφορά την παροχή υπηρεσιών μελετητή/συμβούλου για την κτηριολογική ανακαίνιση τεσσάρων (4) Τεχνικών Σχολών. Στο πλαίσιο της σύμβασης θα εκπονηθεί ολοκληρωμένη πρόταση για την κτηριολογική ανακαίνιση, με βάση τις ανάγκες της κάθε Τεχνικής Σχολής, η οποία θα συνοδεύεται με τις απαραίτητες, ολοκληρωμένες μελέτες. Επιπλέον, ο/οι μελετητής/ές–σύμβουλος/οι θα ετοιμάσει/ουν τα τελικά έγγραφα του διαγωνισμού, καθώς και τους όρους του συμβολαίου κατασκευής. Μετά την ολοκλήρωση της μελέτης και την παράδοση των σχετικών παραδοτέων — τα οποία περιλαμβάνουν σχέδια, τεχνικές προδιαγραφές υλικών και μεθόδων εφαρμογής, προσμετρήσεις και προϋπολογισμούς εργασιών, καθώς και σχέδιο ασφάλειας και υγείας — θα προκηρυχθεί ξεχωριστός διαγωνισμός για την υλοποιήσει των εργασιών της κτηριολογικής ανακαίνισης των Τεχνικών Σχολών. Ο/οι μελετητής/ές θα παρέχει/ουν συνεχή τεχνική υποστήριξη και επίβλεψη κατά τη φάση υλοποίησης του έργου, μέχρι την πλήρη ολοκλήρωσή του.
- Είδος Σύμβασης:
- Υπηρεσίες
- Κωδικοί CPC:
- Υπηρεσίες εκπαίδευσης και επαγγελματικής κατάρτισης
- Νομοθεσία:
- Νόμος 73(I)/2016 (2014/24/EU Classic)
- Διαδικασία:
- Ανοικτή
- Ο διαγωνισμός αφορά:
- Δημόσια Σύμβαση
- Κωδικοί CPV :
-
71000000-Υπηρεσίες αρχιτεκτονικής, κατασκευαστικών έργων, έργων πολιτικού μηχανικού και επίβλεψης
71200000-Αρχιτεκτονικές και συναφείς υπηρεσίες
71300000-Υπηρεσίες μηχανικού
71700000-Υπηρεσίες παρακολούθησης και ελέγχου
- Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει η-Δημοπρασίες; :
- Όχι
- Επαρχία/ες εκτέλεσης της Συμβασης::
- Λευκωσία, Πάφος, Αμμόχωστος
- Κωδικοί NUTS:
- CY000
- Εκτιμώμενη Αξία (EUR):
- 190.000
- Εκτιμώμενη αξία των Διαπραγματεύσεων (εάν υπάρχουν):
- 0
- Πάνω ή Κάτω από το Όριο:
- Πάνω
- Προθεσμία παραλαβής των Προσφορών ή των Αιτήσεων Συμμετοχής:
- 16/10/2026 13:00
- Καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή προσκλήσεων:
- Αίτημα για διευκρινίσεις (από-έως):
- 25/09/2026 13:00
- Ημερομηνία Αποσφράγισης Προσφορών:
- 16/10/2026 13:30
- Ενεργοποίηση ηλεκτρονικής εκδήλωσης ενδιαφέροντος προμηθευτών:
- Ναι
- Ανάθεση σύμβασης σε Τμήματα:
- Ναι
- Αριθμός Τμήμα:
- 3
- Όνομα Τμήμα(1)
- ΤΜΗΜΑ 1 (Α' ΚΑΙ Γ΄ΤΕΣΕΚ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ)
- Όνομα Τμήμα(2)
- ΤΜΗΜΑ 2 (ΤΕΣΕΚ ΑΥΓΟΡΟΥ)
- Όνομα Τμήμα(3)
- ΤΜΗΜΑ 3 (ΤΕΣΕΚ ΠΑΦΟΥ)
- Μέγιστος αριθμός τμημάτων για ανάθεση:
- 3
- Να υποβληθούν προσφορές για:
- Ένα ή περισσότερα Τμήμα
- Ένα ή περισσότερα Τμήμα:
- 1
- Υπάρχει επιδότηση Ευρωπαϊκής Ένωσης;:
- Ναι
- Επιδότηση:
- Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο+ (ΕΚΤ+)
- Πολλαπλές προσφορές θα γίνονται αποδεκτές;:
- Όχι
- Ημερομηνία δημοσίευσης/πρόσκλησης:
- 01/09/2026 09:33
- Ημερομηνία ανάθεσης:
- Κατάλληλη για Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις;:
- Ναι
- Περιλαμβάνονται κριτήρια Πράσινων Δημόσιων Συμβάσεων;:
- Όχι
- Υπάρχει Κοινωνικός στόχος στη Σύμβαση;:
- Όχι
- Υπάρχει Καινοτόμος στόχος στη Σύμβαση;:
- Όχι
- Ημερομηνία έναρξης της Σύμβασης:
- 25/11/2026 00:00
- Διάρκεια της σύμβασης (Μήνες/Έτη):
- 24 months
- Περιγραφή Ανανεώσεων:
- 0
- Εκτιμώμενη αξία ανανεώσεων:
- 0
- Περιγραφή Προαιρέσεων:
- 0
- Εκτιμώμενη αξία προαιρέσεων:
- 0
- Ο αγοραστής διατηρεί το δικαίωμα να υπογραψει την συμβαση χωρίς περαιτέρω διαπραγματεύσεις:
- Ναι
- Η εκτέλεση της σύμβασης πρέπει να πραγματοποιείται στο πλαίσιο προγραμμάτων προστατευόμενης απασχόλησης:
- Όχι
- Κατ’ αποκλειστικότητα συμμετοχή:
- Όχι
- Η σύμβαση προμηθειών εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής της Οδηγίας 2009/33/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (Οδηγία για τα Καθαρά Οχήματα - CVD) / Η νομική βάση της Οδηγίας για τα Καθαρά Οχήματα (CVD) για τον καθορισμό της κατηγορίας της εφαρμοστέας διαδικασίας σύναψης σύμβασης:
- Όχι
- Προθεσμία μέχρι την οποία η προσφορά πρέπει να παραμείνει σε ισχύ:
- 6 months
- Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής;:
- Ναι
- Εναλλακτικές προσφορές:
- Όχι