Επισκόπηση Διαγωνισμού
Διαγωνισμός: Διαγωνισμός για την Αγορά Υπηρεσιών Καθαρισμού των Κέντρων Μαστογραφίας του Υπουργείου Υγείας Παγκύπρια
- Προθεσμία Παραλαβής των Προσφορών σε (days/hours):
- 16/6
- Όνομα Αναθέτουσας Αρχής:
- Υπουργείο Υγείας
- Τίτλος:
- Διαγωνισμός για την Αγορά Υπηρεσιών Καθαρισμού των Κέντρων Μαστογραφίας του Υπουργείου Υγείας Παγκύπρια
- Μοναδικός Αριθμός Διαγωνισμού:
- Γ.Τ.37/26
- Μηχανισμός Αξιολόγησης:
- Βάσει Τιμής/Κόστους
- Περιγραφή:
- Διαγωνισμός για την Αγορά Υπηρεσιών Καθαρισμού των Κέντρων Μαστογραφίας του Υπουργείου Υγείας Παγκύπρια
- Είδος Σύμβασης:
- Υπηρεσίες
- Κωδικοί CPC:
- Υπηρεσίες καθαρισμού κτιρίων και υπηρεσίες διαχείρισης ακινήτων
- Νομοθεσία:
- Νόμος 73(I)/2016 (2014/24/EU Classic)
- Διαδικασία:
- Ανοικτή
- Ο διαγωνισμός αφορά:
- Δημόσια Σύμβαση
- Κωδικοί CPV :
-
90911200-Υπηρεσίες καθαρισμού κτιρίων
90919200-Υπηρεσίες καθαρισμού γραφείων
- Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει η-Δημοπρασίες; :
- Όχι
- Επαρχία/ες εκτέλεσης της Συμβασης::
- Λευκωσία, Λεμεσός, Λάρνακα, Πάφος, Αμμόχωστος
- Κωδικοί NUTS:
- CY000
- Εκτιμώμενη Αξία (EUR):
- 40
- Πάνω ή Κάτω από το Όριο:
- Κάτω
- Προθεσμία παραλαβής των Προσφορών ή των Αιτήσεων Συμμετοχής:
- 18/09/2026 10:00
- Καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή προσκλήσεων:
- Αίτημα για διευκρινίσεις (από-έως):
- 08/09/2026 10:00
- Ημερομηνία Αποσφράγισης Προσφορών:
- 18/09/2026 10:30
- Ενεργοποίηση ηλεκτρονικής εκδήλωσης ενδιαφέροντος προμηθευτών:
- Ναι
- Ανάθεση σύμβασης σε Τμήματα:
- Ναι
- Αριθμός Τμήμα:
- 5
- Όνομα Τμήμα(1)
- Κέντρο Μαστογραφίας Αγλαντζιάς
- Όνομα Τμήμα(2)
- Κέντρο Μαστογραφίας Λινόπετρας
- Όνομα Τμήμα(3)
- Κέντρο Μαστογραφίας Μακένζι
- Όνομα Τμήμα(4)
- Κέντρο Μαστογραφίας Γεροσκήπου
- Όνομα Τμήμα(5)
- Κέντρο Μαστογραφίας Επαρχίας Αμμοχώστου
- Μέγιστος αριθμός τμημάτων για ανάθεση:
- 5
- Να υποβληθούν προσφορές για:
- Ένα ή περισσότερα Τμήμα
- Ένα ή περισσότερα Τμήμα:
- 5
- Υπάρχει επιδότηση Ευρωπαϊκής Ένωσης;:
- Όχι
- Πολλαπλές προσφορές θα γίνονται αποδεκτές;:
- Όχι
- Ημερομηνία δημοσίευσης/πρόσκλησης:
- 01/09/2026 10:55
- Ημερομηνία ανάθεσης:
- Κατάλληλη για Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις;:
- Ναι
- Περιλαμβάνονται κριτήρια Πράσινων Δημόσιων Συμβάσεων;:
- Όχι
- Υπάρχει Κοινωνικός στόχος στη Σύμβαση;:
- Όχι
- Υπάρχει Καινοτόμος στόχος στη Σύμβαση;:
- Όχι
- Διάρκεια της σύμβασης (Μήνες/Έτη):
- 6 months
- Περιγραφή Ανανεώσεων:
- 1
- Περιγραφή Προαιρέσεων:
- καμια
- Ο αγοραστής διατηρεί το δικαίωμα να υπογραψει την συμβαση χωρίς περαιτέρω διαπραγματεύσεις:
- Όχι
- Η εκτέλεση της σύμβασης πρέπει να πραγματοποιείται στο πλαίσιο προγραμμάτων προστατευόμενης απασχόλησης:
- Όχι
- Κατ’ αποκλειστικότητα συμμετοχή:
- Όχι
- Η σύμβαση προμηθειών εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής της Οδηγίας 2009/33/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (Οδηγία για τα Καθαρά Οχήματα - CVD) / Η νομική βάση της Οδηγίας για τα Καθαρά Οχήματα (CVD) για τον καθορισμό της κατηγορίας της εφαρμοστέας διαδικασίας σύναψης σύμβασης:
- Όχι
- Προθεσμία μέχρι την οποία η προσφορά πρέπει να παραμείνει σε ισχύ:
- 3 months
- Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής;:
- Όχι
- Εναλλακτικές προσφορές:
- Όχι