Επισκόπηση Διαγωνισμού

Διαγωνισμός: A.O. 47/26 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΝΕΑΣ ΥΓΡΟΜΟΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ Γ.Ν. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Προθεσμία Παραλαβής των Προσφορών σε (days/hours):
29/8
Όνομα Αναθέτουσας Αρχής:
Οργανισμός Κρατικών Υπηρεσιών Υγείας
Τίτλος:
A.O. 47/26 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΝΕΑΣ ΥΓΡΟΜΟΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ Γ.Ν. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
Μοναδικός Αριθμός Διαγωνισμού:
A.O 47/26
Μηχανισμός Αξιολόγησης:
Βάσει Τιμής/Κόστους
Περιγραφή:
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΝΕΑΣ ΥΓΡΟΜΟΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ Γ.Ν. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
Είδος Σύμβασης:
Έργα
Νομοθεσία:
Νόμος 73(I)/2016 (2014/24/EU Classic)
Διαδικασία:
Ανοικτή
Ο διαγωνισμός αφορά:
Δημόσια Σύμβαση
Κωδικοί CPV :
45000000-Κατασκευαστικές εργασίες
Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει η-Δημοπρασίες; :
Όχι
Επαρχία/ες εκτέλεσης της Συμβασης::
Λευκωσία
Κωδικοί NUTS:
CY000
Εκτιμώμενη Αξία (EUR):
353.600
Πάνω ή Κάτω από το Όριο:
Πάνω
Προθεσμία παραλαβής των Προσφορών ή των Αιτήσεων Συμμετοχής:
01/10/2026 12:00
Καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή προσκλήσεων:
Αίτημα για διευκρινίσεις (από-έως):
21/09/2026 12:00
Ημερομηνία Αποσφράγισης Προσφορών:
01/10/2026 12:30
Ενεργοποίηση ηλεκτρονικής εκδήλωσης ενδιαφέροντος προμηθευτών:
Ναι
Ανάθεση σύμβασης σε Τμήματα:
Όχι
Μέγιστος αριθμός τμημάτων για ανάθεση:
1
Υπάρχει επιδότηση Ευρωπαϊκής Ένωσης;:
Όχι
Πολλαπλές προσφορές θα γίνονται αποδεκτές;:
Όχι
Ημερομηνία δημοσίευσης/πρόσκλησης:
01/09/2026 12:16
Ημερομηνία ανάθεσης:
Κατάλληλη για Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις;:
Ναι
Περιλαμβάνονται κριτήρια Πράσινων Δημόσιων Συμβάσεων;:
Όχι
Υπάρχει Κοινωνικός στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Υπάρχει Καινοτόμος στόχος στη Σύμβαση;:
Όχι
Διάρκεια της σύμβασης (Μήνες/Έτη):
60 months
Περιγραφή Ανανεώσεων:
Προβλέπεται δυνατότητα χρονικής επέκτασης της περιόδου εκτέλεσης των εργασιών σε περίπτωση απρόβλεπτων συνθηκών, σύμφωνα με τους όρους των εγγράφων του Διαγωνισμού.
Περιγραφή Προαιρέσεων:
Δεν προβλέπονται προαιρέσεις
Ο αγοραστής διατηρεί το δικαίωμα να υπογραψει την συμβαση χωρίς περαιτέρω διαπραγματεύσεις:
Ναι
Η εκτέλεση της σύμβασης πρέπει να πραγματοποιείται στο πλαίσιο προγραμμάτων προστατευόμενης απασχόλησης:
Όχι
Κατ’ αποκλειστικότητα συμμετοχή:
Όχι
Η σύμβαση προμηθειών εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής της Οδηγίας 2009/33/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (Οδηγία για τα Καθαρά Οχήματα - CVD) / Η νομική βάση της Οδηγίας για τα Καθαρά Οχήματα (CVD) για τον καθορισμό της κατηγορίας της εφαρμοστέας διαδικασίας σύναψης σύμβασης:
Όχι
Προθεσμία μέχρι την οποία η προσφορά πρέπει να παραμείνει σε ισχύ:
12 months
Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής;:
Ναι
Εναλλακτικές προσφορές:
Όχι